Bitlis'in Televizyonuna Hoş Geldiniz!

Bitlis Belediyesi Yapılandırmaların Başladığını Duyurdu
26 Kasım 2020

Bitlis Belediyesi Yapılandırmaların Başladığını Duyurdu

Bitlis Belediyesi Borç Yapılandırmalarının Başladığını Duyurdu

Bitlis Belediyesi, vatandaşların belediyeye olan borçlarının yapılandırılması için müracaatların başladığını duyurdu.

Belediyeden yapılan açıklamada, yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği belirtildi.

Vatandaşların belediyelere olan vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği bildirilen açıklamada, kanun çerçevesinde su, emlak, çevre temizlik, ilan, reklam, kira, işgaliye gibi borçların yeniden yapılandırılması başvurularının 31 Aralık’ta sona ereceği vurgulandı.

Bitlis Belediyesi Borç Yapılandırmaları

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, farklı alanlarda belediyeye borcu olan vatandaşların bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

Gecikmiş borçlara Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranında güncelleme yapılacağının aktaran Tanğlay, şunları kaydetti:

“Belediyeye borcu olan vatandaşlardan peşin ve taksitli ödeme yapabilecek. Peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranları üzerinden hesaplanan tutardan yüzde 90 indirim yapılacak. Vatandaşlar yeniden yapılandırma kapsamında 6 ila 18 ay taksitlerle de ödeme yapılabilecek. Peşin ya da taksitli ödeme tercihinin verilecek dilekçede vatandaş tarafından belirtilmesi gerekiyor. Ana para artı yurt içi ÜFE’ye göre hesaplanan tutar, 6 taksit için 1,045, 9 taksit için 1,083, 12 taksit için 1,105, 18 taksit için de 1,15 katsayısı ile çarpılacaktır.”

Bitlis TV Youtube Kanalına Abone Olmak için Tıklayınız!

Bitlis TV iletişim için Tıklayınız!

Diğer haberler için Tıklayınız!

Paylaş..:

Kategoriler

Tarihe Göre Listele

Namaz Vakitleri