Bitlis'in Televizyonuna Hoş Geldiniz!

Bitlis’te Drone Teknolojisini Kullanmak Amacıyla Eğitim Veriliyor
18 Kasım 2020

Bitlis’te Drone Teknolojisini Kullanmak Amacıyla Eğitim Veriliyor

Bitlis’te Drone Teknolojisini Kullanmak Amacıyla Eğitim Veriliyor

Bitlis’te kamu kurumu çalışanları, arama kurtarma ekipleri ve vatandaşlara drone teknolojisini en üst seviyede kullanmak amacıyla eğitim veriliyor.
İl Kültür Turizm Müdürlüğü konferans salonunda başlayan eğitimler kapsamında, 19 Kasım’a kadar 54 katılımcıya drone eğitimi verilmeye başlandı.
Kursiyerler uzmanlardan teorik eğitim aldıktan sonra simülasyon üzerinde ve açık arazide drone kullanarak pratik eğimlerini tamamlayacak.
Eğitimlerin sonunda kursa katılanlara İHA-0 ve İHA-1 drone ehliyeti verilecek.

Bitlis'te Drone Teknolojisini Kullanmak Amacıyla Eğitim VeriliyorDrone eğitmeni Melih Gürhan Ünses, yaptığı açıklamada, 4 günlük eğitimin ardından kursa katlananlara drone ehliyeti verileceğini söyledi.
“İnsansız hava aracıyla alakalı tüm kullanıcıların ihtiyaç duyduğu kayıt sistemleri ve hangi alanda kullanabilecekleri bilgisini hem teorik hem de pratik eğitimlerle vereceğiz.” diyen Ünses, “Eğitimin sonunda Sivil Havacılık Müdürlüğü talimatıyla insansız hava aracı kullanmayan katılımcılar bu araçları kullanabilecek. Katılımcılarımıza insansız hava araçları belgelerini vereceğiz. Drone ehliyeti alan katılımcılar bundan sonra Türk Hava Sahası’nda kendilerine ait olan dronları ve insansız hava araçlarını kullanabilecekler.” ifadesini kullandı.

Bitlis TV Youtube Kanalına Abone Olmak için Tıklayınız!

Bitlis TV iletişim için Tıklayınız!

Diğer haberler için Tıklayınız!

Paylaş..:

Kategoriler

Tarihe Göre Listele

Namaz Vakitleri