Bitlis'in Televizyonuna Hoş Geldiniz!

Koronavirüs Günlerinde 19 Mayıs Kutlamaları
19 Mayıs 2020

Koronavirüs Günlerinde 19 Mayıs Kutlamaları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, içinde bulunduğumuz koronavirüs günlerinde alınan tedbirler ve takılan maskeler eşliğinde tüm yurtta törenlerle kutlanıyor.

Koronavirüs Günlerinde 19 Mayıs Kutlamaları
Koronavirüs Günlerinde 19 Mayıs Kutlamaları

Gençlik ve Spor Bakanından 19 Mayıs Anıtkabir Ziyareti

19 Mayıs 2020 tarihi sabah saatlerinde Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yanında yer alan heyetle birlikte Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. Çelenk bırakma töreni, saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşımız ile birlikte Mısak-ı Milli kulesinde bulunan Anıtkabir hatıra defterini imzalayan Bakanımız günün anlam ve önemini belirtecek şekilde hatıra defterine şunları yazdı;

Aziz Atatürk. Bir milletin umudu olarak Samsun’da başlattığınız İstiklal Mücadelemizin 101. yıldönümünü idrak ediyoruz. Bütün dünyayı etkileyen pandemi sebebiyle bayramımızı bu yıl evlerimizde fakat aynı ruh ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençlerimiz istiklal ruhuna ve bu ruhtan doğan cumhuriyetimize sadakatle sahip çıkıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız 101 yıl önceki aşk ve heyecanla bu ülkenin gençleri için çalışmaya devam ediyor. Birbirimizi sevmekten, birbirimizin hukukunu korumaktan vazgeçmeyerek; sevgiyi, adaleti, kardeşliği çoğaltarak ülkemizi, mazisi kadar şanlı bir istikbale taşıyoruz. Bu duygularla sizi ve kahraman silah arkadaşlarınızı rahmetle, hürmetle yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun.

Bitlis TV iletişim için tıklayınız!

Diğer haberler için tıklayınız!

Kategoriler

Tarihe Göre Listele

Namaz Vakitleri